Huawei организира Натпревар за мобилна фотографија Next Image во Централна и Источна Европа

5 копии

СКОПЈЕ, ХХ.07.2018 – Глобалниот технолошки гигант Huawei го најавува почетокот на единствениот од ваков вид натпреварот за фотографија направена со паметен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонката Гордана Чавкоска доби пофалници на овогодишниот светски натпревар за фотографии направени со „ајфон“, на кој учествуваат фотографи од над 140 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Влада на Тереза Меј сé уште работи на прашањето што да побара од Европската унија со цел да ја реши загриженоста на пратениците во врска со планот за ...
сите 425 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 234 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 364 | | | веќе видена

Грчкиот парламент се очекува во вечерните четврточни часови да го ратификува Преспанскиот договор со Македонија за решавање на деценискиот спор за името на ...
сите 88 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, информираат од Авто мото-сојузот на Македонија и додаваат дека за сега забележани се врнежи од ...
сите 122 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Huawei организира Натпревар за мобилна фотографија Next Image во Централна и Источна Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: