Принцот Чарлс може да го смени името пред да седне на престолот

Aко сте сонувале да ја посетите Англија, да го запознаете кралското семејство и да живеете во најпознатата британска палата – еве ви шанса. Кралицата Елизабета ...
| | веќе видена | слични

Во прашање е документарец под назив "Кралско семејство" прикажан шеесетите годнини и никој неможе да го гледа, бидејќи е тргнат.Ричард Кавстон и неговата ББС ...
| | веќе видена | слични

Своите последни желби Дијана ги составила во тестамент и ги потпишала четири години пред нејзината смрт, но нешто изменила неколку месеци по разводот Дијана ...
| | веќе видена | слични

Мажење за принцот Чарлс 26. годишната Дајана Спенсер и се отвара врата за живот од бајките, но тој бил се само не од бајките. Се завршил со трагично загинување ...
| | веќе видена | слични

 Таа целиот свој живот е дел од кралските настани, но никогаш не е во прв план и во фокусот на медиумите. Како изгледа животот на ќерката на кралицата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кралските семејства ширум светот живеат раскошен, неумерен живот поттикнат од навидум неограничени финансиски извори. Но за какви „неограничени финансиски ...
| | веќе видена | слични

 Нивниот буџет за патувања од државата е ограничен, па понекогаш тие користат комерцијални летови. Ако премногу се „луксузираат“, кралицата веднаш ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 195 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 196 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Во однос на обвинувањата упатени до судот поврзани со предметот, од обвинителството означен како „Тенк“, Кривичниот суд излезе со соопштение во кое се огради ...
сите 102 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцот Чарлс може да го смени името пред да седне на престолот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: