Угостителите бараат да не плаќаат давачки за сезонците за да не бегаат во странство


2 копии

Хотелите и рестораните во сезона не можат да обезбедат персонал, зашто младите одат на работа во странство, предупредуваат од Здружението за угостителство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје како дестинација е неподготвено за ваков голем настан, зашто на гостите од странство не може да им се понуди забава во рестораните по 1 часот по полноќ, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Здруженитето на угостителство и туризам при Стопанската комора на Македонија на денешната прес - конференција ги изнесе актуелните состојби, како и насоките ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 341 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите бараат да не плаќаат давачки за сезонците за да не бегаат во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: