Хиршер ја оствари 66-та победа во Светскиот куп

3 копии

Американката Микаела Шифрин го освои второто место на ноќниот слалом во Флакау, Австрија, и не успеа да слави на осмата трка во низа во Светскиот куп, па не се ...
| | веќе видена | слични

Словачката Петра Влхова се промовираше во главен ривал на алпската „кралица“ Микаела Шифрин, откако триумфираше на ноќниот слалом во Флахау и покрај тоа што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Сама се си кажала...Јелена Крлеуша се најде во центар на порно скандал кога босанскиот фудбалер Огњен Врење пласирал експлицитни матреијали во јавност, за ...
сите 166 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хиршер ја оствари 66-та победа во Светскиот куп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: