Гутереш: Климатските промени катастрофално ќе влијаат на светот

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш предупредува дека ако не се преземат мерки, климатските промени ќе имаат катастрофално влијание врз ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
4 копии

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 443 | | | веќе видена

На интернет се појавија нови снимки од надзорни камери кои ја регистрирале разорната експлозија во Бејрут.На снимката се гледа моментот на експлозијата и ...
сите 192 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 347 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 153 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гутереш: Климатските промени катастрофално ќе влијаат на светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: