„Гугл“ призна дека вработени ги слушаат приватните аудио снимки од паметните звучници „Гугл хоум“


Вработените во „Гугл“ ги слушаат аудио снимките на паметните звучници на „Гугл хоум“, признава технолошкиот гигант. Во „Гугл“ се вработени јазични експерти за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 848 | | | веќе видена

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 343 | | | веќе видена

Законот гарантира независен правосуден систем, но и одговорност и казнивост за сите што прекршиле закон. Тоа е една од основите за напредок на државата кон ...
сите 415 | | | веќе видена

Законот за Јавното обвинителство беше донесен со мнозинство гласови во Собранието на Северна Македонија, и покрај бројните забелешки на опозициските партии и ...
сите 263 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за гостиварската телевизија „Глоби“, одговораше на повеќе прашања во врска со правосудството, усвојувањето на ...
сите 288 | | | веќе видена

Кинеските граѓани кои купиле лек против треска и кашлица во провинцијата Хубеи, ќе бидат на дополнителен преглед, соопштија денеска локалните власти. ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Гугл“ призна дека вработени ги слушаат приватните аудио снимки од паметните звучници „Гугл хоум“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: