Групна изложба „Неименувањето е одговор“ од 26 јуни во Даут пашин амам

Во Даут пашин амам од 26 јуни (среда) од 20 часот ќе биде отворена групната изложба „Неименувањето е одговор“, чија кураторка е Ивана Васева. Изложбата ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерашниот концерт на контратенорот Бојан Булатовиќ и пијанистката Драгана Димиќ од Србија во рамки на „Скопско лето“ од технички причини ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската филхармонија и годинава ќе ја заврши концертната сезона со концерти под отворено небо. Вечерва во градскиот парк во Скопје, на концертот насловен: ...
| | веќе видена | слични

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 432 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Групна изложба „Неименувањето е одговор“ од 26 јуни во Даут пашин амам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: