Министерот Бектеши на средба со пазарџии

5 копии
2 копии

И јавното претпријатие „Градски пазар“ – Охрид одвојувало пари за локалните медиуми истовремено со Општина Охрид и со „Проаква“. Сумите од „Градски пазар“ што ...
| | веќе видена | слични

Новите измени во Законот за зелени пазари се поволни за пазарџиите, но само ако нивните давачки бидат во висина од 2.000 денари. Тие се задоволни што конечно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши одржа работна средба со претседателот на Комората на трговци на Република Македонија, Екрем Долек, на кого му ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 239 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот Бектеши на средба со пазарџии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: