Македонија горда: Младиот Дамјан Димевски добитник на Гран при на музички фестивал во Турција (ФОТО)

Младиот Дамјан е добитник на Гран при на „International art festival“ во Анталија со што на Македонија и донесе уште една победа и уште еден огромен успех. На ...
| | веќе видена | слични

Даме беше ѕвездата од нашиот клас не претставуваше насекаде со својот глас. Со девојките си немаше мака и ги имаше колку сака. Вака соучениците го опишаа ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Не секогаш се потребни зборови за да ги покажете чувствата или ставот за нешто. Ако некој не ви се допаѓа или напротив, ви се допаѓа, ако лажете или пак ви е ...
сите 44 | | | веќе видена

Брана во Порторико може да пукне и да загрози над 70.000 жители во два соседни града. Властите се обидуваат да ги мобилизираат сите ресурси. Ова се случува ...
сите 252 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров се сретна со Фам Бин Мин, заменик премиерот на Социјалистичка Република ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија горда: Младиот Дамјан Димевски добитник на Гран при на музички фестивал во Турција (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: