Samsung ја отвори најголемата фабрика за мобилни телефони во светот во индискиот град Ноида

Индија е еден од најголемите пазари во светот со нивното население од над милијарда луѓе. Иако оваа земја не може да се спореди со САД и слични според ...
| | веќе видена | слични

До неодамна еден од најголемите произведувачи на мобилни телефони со Андроид оперативен систем, чии паметни телефони се нашле и на нашиот пазар, е во голем ...
| | веќе видена | слични

Индискиот премиер Нарендра Моди и јужнокорејскиот претседател Мун Џе-ин денеска свечено ја пуштија во употреба најголемата фабрика за производство на мобилни ...
| | веќе видена | слични

Јужнокорејскиот производител на добро познатите Galaxy телефони, Samsung Electronics Co., ја отвори најголемата фабрика во светот за производство на мобилни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Демократска партија на Турците преку соопштение изрази загриженост за случувањата во Исламската верска заедница.„Крајно сме загрижени поради последните ...
сите 352 | | | веќе видена

Официјално се најавени три телевизиски дуели меѓу кандидатите за претседатели на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски. Утре ќе ...
сите 329 | | | веќе видена

Пендаровски ги повика прилепчани да гласаат во вториот круг на изборите за него, зашто само со концептот Зедно може да се оди напред кон ЕУ и НАТО.
сите 105 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена

Многу мачнини, многу заматена и нечиста атмосфера и лошење тоа го донесе силното југозападно воздушно струење во државава и токму ова слободно може да се каже ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Samsung ја отвори најголемата фабрика за мобилни телефони во светот во индискиот град Ноида

Од:
До кого (е-маил):
Порака: