Гевгелија со поддршка „За заедничка Македонија“

5 копии

Гевгеличани и вечерва со протестен марш по главните градски улици ја подржаа граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, потврдувајќи на тој начин дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Силната поддршка од гевгеличани за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ продолжи и вечерва со мирен протестен марш по главните градски улици и со ...
| | веќе видена | слични

Петар Трајанов од говорницата упати апел до градоначалникот Иван Франгов и до општинските советници, кои моментно заседаваат, да ја отфрлат и осудат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Гевгеличани ќе маршираат по улиците за да го изразат својот гнев и револт се додека политичарите не се откажат и не ја отфрлат тиранската платформа која има ...
| | веќе видена | слични

Со цитирање на делови од Македонскиот манифест напишан во 1881 година, гевгеличани порачаа дека ќе останат на браникот за да ја одбранат својата света земја од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 287 | | | веќе видена

Полицијата и велешкото Основно јавно обвинителство сѐ уште ги утврдуваат причините за несреќата што се случи на автопатот Скопје-Велес, во која беа повредени ...
сите 284 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 161 | | | веќе видена

Жители од неколку села кои гравитираат околу депонијата Русино, синоќа го блокираа транспортот и депонирањето на комунален смет од тетовскиот регион. Тие се ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гевгелија со поддршка „За заедничка Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: