Фрум со 60 км/ч удрил во ѕид, нема да учествува на Тур де Франс

2 копии

Кристофер Фрум во послендите неколку години се издвои како убедливо најдобар велосипедист во светот, а потврда за тоа дефинитивно е неговата доминација на Тур ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова која како судија на претходна постапка му определи притвор на бизнисменот Орце Камчев во Империја, ...
сите 571 | | | веќе видена

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
сите 219 | | | веќе видена

Германскиот весник „Билд“ објави дека напаѓачот кој во градот Ханау во Германија синоќа со огнено оружје уби девет луѓе е радикален десничар идентификуван како ...
сите 64 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 205 | | | веќе видена

Една цел е остварена – пласман во осмина-финалето на ЕХФ лигата на шампионите. Остануваат уште две кола до крај на групната фаза, и викендов Вардар гостува кај ...
сите 162 | | | веќе видена

Зоран Заев и владејачката СДСМ купуваат уште време за вршењете притисок и уцени врз пратеници за да се обезбеди потребниот број гласови за да помине Законот за ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фрум со 60 км/ч удрил во ѕид, нема да учествува на Тур де Франс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: