Доколку вашето дете е родено во овој хороскопски знак, големи се шансите да стане популарно

2 копии

Во текот на години, неколку истражувања потврдиле дека годишното време во кое е родено детето влијае на неговиот развој. Кршливоста на коските, психичките болести, па и интелигенцијата можат да зависат, на пример, од сонцето и витаминот Д. Во текот на години, неколку истражувања потврдиле дека годишното време во кое е родено детето влијае на неговиот развој. Кршливоста на коските, психичките болести, па и интелигенцијата можат да зависат, на пример, од сонцето и витаминот Д.На развојот на децата влијае и количината на сонце која ја впиваат додека се во стомакот на мајката, достапна преку свежите намирници со кои се храни трудницата.Доколку очекувате принова овие денови, големи се шансите вашето дете да порасне во доктор или некој успешен бизнисмен. Тоа е заклучок на британскиот Национален завод за статистика. Ако детето се роди кон крајот на јануари, статистички е поголема веројатноста да стане популарно. Според студијата објавена во Journal of Social Sciences, многу познати личности од различни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Големиот годишен хороскоп за 2018. година за родените во знакот на Овен, им предвидува пресвртници во животот. За Овенот љубовта е центар на светот, тие се верни, иако се понекогаш експлозивни. Страста на Овенот е нешто со кое можат да бидат и најроманичен љубовник и најголем кавгаџија и љубоморни, па партнерите имаат многу проблеми. -Наредната година на полето на љубовта ќе донесете важни одлуки кои ќе ви бидат животна пресвртница. Искористете ги сите прилики на патот. Ќе имате јасен пат што сакате. Кариерата ќе ви биде добра, ќе треба да се трудите и да внимавате на финансиите. Очекувајте унапредување и поголема плата. Наредната година ќе немате здравствени проблеми, Јупитер е на вашата страна.
| | веќе видена | слични

Секој хороскопски знак има некои особини кои го прават посебен. Овој пат станува збор за Стрелецот. Еве кои особини всушност прават да го сакаме: Секој хороскопски знак има некои особини кои го прават посебен. Овој пат станува збор за Стрелецот. Еве кои особини всушност прават да го сакаме:-Животот со нив е авантура сам по себе.-Дарежливи се и подготвени да дадат, без да очекуваат нешто за возврат.-Весели се, друштвени и на сите им се допаѓаат.-Имаат цврсти ставови и се борат за своите уверувања.-Одлични се кога ви треба рамо за плачење.-Со нив секогаш ќе знаете на што сте и што мислат за вас.-Обожаваат да ги споделуваат своите искуства и знаење со другите.
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 191 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 23 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 78 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доколку вашето дете е родено во овој хороскопски знак, големи се шансите да стане популарно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: