Фото на денот: Заев, Пендаровски и Османи – дно

2 копии

Хади Османи, координатор за меѓуетнички прашања на СДСМ во Куманово, по тесното водство на Стево Пендаровски пред Гордана Силјановска Давкова од ВМРО ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Симпатизерите, активистите и членовите на СДСМ по вчерашниот дебакл од првиот изборен круг на претседателските избори јавно започнаа да го искажуваат револтот ...
| | веќе видена | слични

Откако го искористи своето демократско право, вицепремиерот за евроинтеграции, Бујар Османи рече дека денешниот ден е многу важен, односно дека е поважно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Но министрите инсистираат проширувањето да остане опиплива перспектива и Македонија и Албанија да добијат зелено светло за преговори во март. Писмото е ...
сите 701 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

На граѓаните од страна на власта им се сервира уште една невистина која овој пат е наменета за повозрасните, за пензионерите. Пензионерите наместо мирен и ...
сите 268 | | | веќе видена

„Во текот на министерскиот Форум имавме извонредна можност не само да ги реафирмираме нашите заеднички досегашни усилби за соработка и солидарност, туку и да ...
сите 194 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ, повисоката минимална плата е добра мерка, но популистичка и предизборна. Од партијата го поддржаа Предлог-законот за изменување и дополнување на ...
сите 286 | | | веќе видена

Се сомневаме дека хемикалиите кои се останати во Охис не се уништуваат туку се препакуваат и се препродаваат, обвинија денеска поранешните вработени во ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фото на денот: Заев, Пендаровски и Османи – дно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: