Евровизија е виновна за се: Еве зошто Саша Поповиќ мора да и купи нови патики на Марија Шерифовиќ (видео)


Евровизиската победничка Марија Шерифовиќ се огласила после пласманот на Србија во финале на Евровизија.Како за потсетување, Невена Божовиќ со песната “Круна“ ...
| | веќе видена | слични

Невена Божовиќ влезе во финалето на "Евровизија" со одличен настап и песната "Круна", која таа самата ја напиша, иако како и претходно на „Беовизија“, речиси ...
| | веќе видена | слични

Модниот креатор Саша Видиќ кој без влакна на јазикот ги коментира јавните личности, овој пат ги прокоментира претставниците на Евровизија. Тој претставниците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Невена Божовиќ, српската претставничка на Евровизија, синоќа влезе во финале со нумерата „Круна“, а веднаш после настапот доживеала низа навреди и пцовки на ...
| | веќе видена | слични

Марија Шерифовиќ од самиот почеток го поддржа годинешниот српски претставник на Евровизија 2019, пејачката Невена Божовиќ, а сега откри и еден интересен момент ...
| | веќе видена | слични

Српската претставничка Невена Божовиќ, синоќа ја израдува Србија со тоа што обезбеди пласман во финалето на „Евровизија“ со одличниот настап за песната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српската пејачка Марија Шерифовиќ пред 12 години на 12 мај 2007 година победи на 52. Евровизија во Хелсинки, по што овој музички фестивал го донесе на Балканот ...
| | веќе видена | слични

Претставничката на Србија на Евровизија 2019 година, Невена Божовиќ, неодамна се венчаше со своето момче кој по професија е пилот. Веднаш по свадбата за неа ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Марија Шерифовиќ беше гостинка во емисијата „Премијера – викенд специјал“ каде што разговараше за многу теми. Имено, Марија вчера славеше слава СВ. ...
| | веќе видена | слични

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 480 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 212 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Евровизија е виновна за се: Еве зошто Саша Поповиќ мора да и купи нови патики на Марија Шерифовиќ (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: