ЕУ и Мексико со нов договор за слободна трговија

Секретарот за финансии Стивен Мнучин и виши официјални лица заминаа за Кина на разговори за новите трговски односи со САД Претседателот Трамп повторно го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател, Доналд Трамп го одложи воведувањето на тарифи за челик и алуминиум на Европската унија до 1 јуни, објави портпаролот на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп го одложил воведувањето на терифа за челик и алуминиум од ЕУ, Канада и Мексико до 1. јуни и постигнал договор за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

САД одлучија Европската унија, Канада и Мексико до 1 јуни да бидат изземени од царините за увоз на челик и алуминиум, соопшти Белата куќа. Администрацијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 361 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 236 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на Фејсбук, обвини дека власта, и покрај ветувањата, сеуште нема најдено решение за рестартирање на ...
сите 57 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ и Мексико со нов договор за слободна трговија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: