Ел Чапо префрлен во најстрого чуваниот затвор во Колорадо


На крајот на судењето на кое Хоакин Гузман познат како Ел Чапо, најпознатиот нарко-бос на светот добил доживотна казна, се појавила и една жена. За време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мексиканскиот наркобос Хоакин Ел Чапо Гузман влезе во затворот во Колорадо познат како „Алктараз од Карпестите Планини“ за да почне да ја издржува доживатната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мексиканскиот нарко-бос Хаокин Ел Чапо Гузман влезе во затворот во Колоради познат како „Алкатраз во карпестите планини“ за да започне со издржување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мексиканскиот нарко-бос Хоакин Ел Чапо Гузман е осуден на доживотен затвор, пет месеци откако американскиот суд го осудил за шверц на дрога, перење пари и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од 100 полицајци и агенти на ФБИ беа вклучени во една од најпознатите антитерористички операции после терористичките напади на 11-ти септември 2001-ва ...
| | веќе видена | слични

Најпознатиот наркобос во светот Хоакин Гузман (62), познат како Ел Чапо, беше прогласен за виновен по 10 точки од обвинението за обид за убиство и организирање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сепак, нема да бидат поштедени и други фирми, како и физички лица, кои биле во некаква врска со Боки и неговиот Сојуз. Неофицијално, инспектори од Управата ...
сите 270 | | | веќе видена

Тоа што апсењето на Катица Јанева е речиси 2 месеца задоцнето отвара уште поголем сомнеж дека Зоран Заев е спремен да жртвува било кој само да си ја спаси ...
сите 178 | | | веќе видена

„Катица Јанева и Зоран Заев се едно исто. Сведоци сме како јавноста го затега обрачот околу Зоран Заев, а тој во очај ги пушта низ вода сите околу него само за ...
сите 382 | | | веќе видена

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 160 | | | веќе видена

Судијката Даниела Алексовска Стојановска, го одложи првото рочиште за предметот на СЈО „Талир 2“ за незаконската градба на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Причина за ...
сите 43 | | | веќе видена

Откако и официјално беше предложена од страна на Заев за нова министерска за финансии, Нина Ангеловска на „Фејсбук“ објави статус во кој вели дека со гордост ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ел Чапо префрлен во најстрого чуваниот затвор во Колорадо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: