Бред и Анџелина во финансиски проблеми

Холивудската двојка Анџелина Џоли и Бред Пит, која има шест деца, во последно време има финансиски проблеми, пишуваат американските медиуми. - Бред побара од Анџелина да го намали бројот на вработените во куќата, но и да ги намали патувањата. И рече и дека треба да престане да троши пари на уметнички дела, скапи вина и ретки книги. Тој смета дека треба помалку да даваат во добротворни цели - изјавил за „Нешенел енквајер“ извор близок до двојката. Се проценува дека Бред и Анџелина „вредат“ околу 250 милиони долари, но познатата актерска двојка во последно време повеќе троши отколку што заработува. Американските медиуми дури почнаа да пишуваат дека Бред ја отпуштил учителката по француски, која ги подучувала нивните деца и и рекол дека повеќе не можат да си ги дозволат нејзините услуги.
| | веќе видена | слични

Родителите на Бред Пит, Бил и Џејн, ќе се доселат кај нивниот син и неговата избраничка Анџелина Џоли за да и помогнат на двојката при одгледувањето на шесте деца. Бранџелина во моментов, најголем дел од времето го минува во вилата во Франција, а помошта околу децата стана неопходна, особено после гласините дека моќното дуо поради финансиската криза отпуштила дел од послугата. Некогашниот дворец Миравал во моментов се реновира, а поранешниот гулабарник и коктел барот ќе бидат адаптирани за родителите на Пит. Во моментов, децата на Пит и Џоли го уживаат вниманието на шест дадилки, но сето тоа ќе се смени кога ќе се доселат бабата и дедото. Познатата актерска двојка наводно сака дополнително да го намали персоналот на имотот во кој живеат. Таблоидите наведуваат дека актерите сакаат конечно да „пуштат корени“ и да се скрасат со своите деца, а тоа наводно ќе го направат во Франција.
| | веќе видена | слични

За да им помогнат на нивниот син и неговата партнерка Анџелина Џоли во чувањето на децата, родителите на Бред Пит ќе се преселат кај него. Бил и Џејн Пит со шесте внучиња ќе живеат на имотот во Франција . -Целото семејство ќе се пресели на имотот кога ќе заврши реновирањето. Анџелина и Бред моментално имаат вработено шест дадилки, по една за секое дете. Кога родителите на Бред ќе се преселат кај нив, тие ќе го намалат бројот на вработени, истакна близок пријател на парот.
| | веќе видена | слични

Родителите на Бред Пит, Бил и Џејн ќе се вселат во куќата на актерот и Анџелина со цел да се грижат за нивните деца. "Но, сепак парот решиле да ја задржат приватноста и за бабата и дедото градат посебен дел на имотот во Франција. Целата фамилија ќе се всели кога градежните работи ќе бидат завршени. Бред и Анџелина моментално имаат 6 дадилки, па планираат да се решат од помошничките со тоа што за децата ќе се грижат Бил и Џејн" - кажал извор близок за The Sun. И покрај неодамнешните натписи дека Бред и Џоли имаат финансиски проблеми, сепак изворот тврди дека тие се решиле на овој чекор со цел децата да имаат постабилен дом. "Не сакаат веќе да ги шетаат низ светот. Бред е традиционален и сака неговите деца некаде да припаѓаат, да стекнат пријатели и да одат во исто училиште. Парот на одредено време ќе се повлече од Холивуд" - додал изворот. Бред одлучил да ги намали трошоците, па така и дал отказ на учителката по француски која ги учела неговите деца, со кратко образложение дека повеќе неможе да си ги ...
| | веќе видена | слични

Изгледа дека холивудската двојка, Бред Пит и Анџелина Џоли имаат финансиски проблеми. Иако важат за големи добротвори кои многу пари одвојуваат за хуманитарни цели,одлучиле да ги намалат своите трошоци, за да го избегнат проблемот со финансиите. -Бред бара од Анџелина да го намали бројот на вработените во куќата, како и нејзините чести патувања. Тој смета дека треба помалку да трошат на уметнички дела, скапи вина, но и да го намалат нивното учество во хуманитарните акции, открива близок пријател на двојката. Богатството на овие холивудски ѕвезди се проценува на околу 250 милиони долари, но актерската двојка во последно време се чини повеќе троши отколку што заработува.
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 89 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бред и Анџелина во финансиски проблеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: