На полноќ истекува рокот за увид во Избирачкиот список


11 копии
27 копии

Само тројца од девет кандидати ќе влезат во трката за претседател на државата на 21 април. Државната изборна комисија потврди дека Гордана Силјановска Давкова, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стево Пендаровски, Гордана Силјановска-Давкова и Блерим Река официјално ќе се тркаат за претседателската фотелја, потврдија од Државната изборна комисија. Од ...
| | веќе видена | слични

Тројца кандидати и официјално ќе се борат за претседателската фотеља. Државната изборна комисија потврди дека Гордана Сиљановска-Давкова, Стево Пендаровски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Заевизам“ е еден од најчестите зборови кои ги користи претседателскиот кандидат на опозицијата Гордана Силјановска. Иако кампањата за изборите се уште не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 111 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На полноќ истекува рокот за увид во Избирачкиот список

Од:
До кого (е-маил):
Порака: