ВМРО-ДПМНЕ е против увид на идните антикорупционери во банкарските сметки на функционерите


3 копии

Министерката за правда, Рената Дескоска Треневска, по денешната неформална средба со новинарите рече дека во дел од собраниските амандмани поднесени од ...
| | веќе видена | слични

Пред Нова Година, Владата го повлече од Собрание предлог-законот за Комисијата за спречување корупција. Истиот закон денеска беше вратен во Собрание, но со ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ го блокира формирањето на Антикорупциската комисија, обвинува владеачката СДСМ.. Од партијата велат дека опозицијата со нелогични предлози го ...
| | веќе видена | слични

Розета Трајан генералниот секретар на Антикорупциска комисија беше гостин во Отвореното Студио 1, каде со домаќините Јосифоска и Чаловски зборуваше за прашања ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Република Македонија тоне во корупција. Власта на Зоран Заев со нивното криминогено работење и коруптивни зделки допринесе државата да се најде на дното на ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, самата заглавена во криминали и корупциски скандали, го запира изборот на новиот состав на Државната комисија за спречување коруција, ...
| | веќе видена | слични

Oпозициската ВМРО-ДПМНЕ реагира по прес-конференцијата на Александар Кирацовски од СДСМ кој денеска обвини дека ВМРО-ДПМНЕ го кочи изборот на новиот состав на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 282 | | | веќе видена

Каменот на сопнување во текот на преговорите за Законот за јавно обвинителство не е Катица Јанева туку барањето за затворање на постапките кои се почнати од ...
сите 393 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ е против увид на идните антикорупционери во банкарските сметки на функционерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: