5 парчиња облека кои точно ја прикажуваат вашата посветеност на кафето

Секое претпладне, како што поминувате покрај луѓето имате впечаток дека сите ве гледаат попреку. Да, вие сè уште не сте ја испиле својата петта шолја кафе. Кога само би можеле да им го објасните тоа без да ја отворите устата…1. Објаснете им ги вашите приоритетиПриоритетите мора да бидат јасни. Станување наутро, пиење кафе, после облекување, после муабетење, после сè друго.2. Не се работи за тоа што сакате…Има моменти кога сакате кафе за да уживате во него, но многу почесто имате потреба, итна состојба во која едноставно мора да добиете шолја кафе во раката.3. А кога нема да добиете кафе, се случува ова…За оние денови кога немате кафе при рака потребно е да им објасните на луѓето дека едноставно не можете да бидете среќни.4. Не сте вие криви за вашето однесувањеАко пак некој ден претерате со кафето и почнете енергично да ја изразувате другата во себе, добро е да ја носите оваа маица со која јавно ќе го дадете најсоодветниот изговор.5. Кафето го движи светотЗа да објасните кој е вашиот вистински извор на среќа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деновите во неделата ги добиле имињата по седумте најпознати планети и природни сателити, а се верува дека денот на раѓање има големо влијание врз карактерот на човекот и неговиот животен пат. Погледнете што открива денот на кој сте родени за вас, вашите потреби и очекувањата во љубовта. Понеделник – Ден под влијание на Месечината Жена – Вие сте чувствителни и нежни и секогаш го следите своето срце. Уживате во хармоничниот живот, па поради тоа знаете да сè прилагодите на партнерот и да му сè вовлечете под кожа. Своите чувства ги споделувате со другите, а до целосен израз доаѓате во улога на мајка. Ви се допаѓаат стабилни и искрени мажи, а во љубовта барате сигурност. Мажи – Поседувате богата фантазија. Вие не сакате да бидете сами, па утеха барате во нежните чувства кои другите ги покажуваат кон вас. Многу сте посветени на членовите на вашето семејството, бидејќи само во нивна близина, ја пронаоѓате вистинската среќа и создавање. Вторник – Ден под влијание на Марс Жена – Вие сте многу страсни и знаете да ...
| | веќе видена | слични

Во добрите врски има исто толку негативни чувства, колку што има и позитивни, само што тие не се оние на кои вие сте навикнати. Вие почнувате да ги доживувате овие негативни чувства на сосема нов начин. На пример, чувствувате тага, но таа доаѓа од длабоко копнење. Чувствувате страв, но тој доаѓа од вашата зависност од партнерот. Чувствувате дека не гледате, но истовремено и гледате совршено. За овие негативни чувства не се зборува често, затоа што ако се извадат од контекст звучат лошо, но во најдобрите врски тие се исто толку присутни како и добрите чувства. Па, како вашата вистинска љубов навистина прави да се чувствувате? Би требало да прави да се чувствувате… нервозно Без разлика дали станува збор за трема, пеперутки или непријатно чувство во вашиот стомак, доколку некое време не сте се слушнале со вашиот партнер, сосема е нормално да се почувствувате нервозно. Само затоа што ви е удобно во врската, не значи дека нема да почнете да паничите доколку нема ниту еден пропуштен повик од него/неа. Би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дури и кога сте во долга врска, сексот често е различен. Тој расте и се менува паралелно со вас во вашата врска. Токму затоа и воопшто не изненадува фактот што постојано ве очекува нешто ново зад следниот агол. И покрај тоа што има големи шанси да имале безброј пати односи, погледнете ги следниве 5 видови секс кои ги искусуваат оние кои се во врска подолго време… 1. Секс каков што сте немале никогаш порано И секако, на почетокот, сте го немале. Барем не со оваа личност, на овој нов начин. Постои време кога сè ќе ви биде ново и сè ќе доживувате како најневеројатното нешто кое некогаш сте го искусиле. Но, тоа нема да се случува само првиот пат или првите неколку пати… Тоа ќе продолжи да се случува подолг временски период. Вие ќе го истражувате телото на вашиот партнер, сакајќи да ги откриете сите негови/нејзини делови, а истото ќе се случува и со него/неа. 2. Секс со страст која сте ја заборавиле Кога сте во долга врска, сексот нема секој пат да ви биде најдобриот кој некогаш сте го имале. Понекогаш тој ќе ...
| | веќе видена | слични

Многу често во нашиот живот ние ја ставаме среќата на другите на прво место. Се обидуваме да измамиме насмевка на туѓи лица, без да ги избришеме солзите од нашите лица. Кога станува збор за одлуки, нивното мислење ни значи повеќе и токму затоа го поминуваме секојдневието размислувајќи како тие се чувствуваат, живеејќи го нашиот живот според нивниот.Додека вие ги правите среќни другите, многу често заборавате дека токму вие сте оние кои сакаат да бидат среќни. Па, ако ги правите вашите животни одлуки според она што ќе ги направи луѓето околу вас среќни, без разлика на тоа како вие навистина се чувствувате, тогаш вие го живеете животот погрешно. Не сте убедени? Погледнете ги следниве 6 силни причини зошто треба да почнете да ја ставате вашата среќа на прво место, пред онаа на другите.1. Не можете да ги направите сите среќниФакт е дека едноставно е невозможно да ги направите сите луѓе во вашиот живот среќни , па токму затоа е и бесцелно постојано да се обидувате, трошејќи ја вашата енергија и живот за нешто што ...
| | веќе видена | слични

Сексот расте и се менува паралелно со вас во текот на вашата врска. Затоа воопшто не изненадува фактот што постојано ве очекува нешто ново зад следниот агол. Следниве типови секс најчесто ги практикуваат токму паровите кои се во долги врски. Секс каков што сте немале никогаш порано Постои време кога сè ќе ви биде ново и сè ќе доживувате како најневеројатното нешто кое некогаш сте го искусиле. Но, тоа нема да се случува само првиот пат или првите неколку пати, туку ќе продолжи да се случува подолг временски период. Ќе го истражувате телото на вашиот партнер, сакајќи да ги откриете сите негови/нејзини делови, а истото ќе се случува и со него/неа. Секс со страст која сте ја заборавиле Кога сте во долга врска, сексот нема секогаш да ви биде најдобриот кој некогаш сте го имале. Понекогаш тој ќе биде само во ред. На некој начин почнувате да влегувате во една рутина и знаете точно што можете да очекувате од вашиот партнер за време на сексуалниот однос. Но, и после толку време сосема непланирано, вие ќе ја најдете ...
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

5 парчиња облека кои точно ја прикажуваат вашата посветеност на кафето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: