Денес опаѓање на температурите за 8 до 10 степени

2 копии

Сончево со умерена облачност, посвежо и ветровито. Претпладне не е исклучено локално слабо да проврне. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кој на моменти ќе надминува 80км/ч. Температурата значително ќе опадне во однос на претходните денови и тоа во просек за 8 до 10 степени. Во Битола ќе се движи меѓу 8 °C и 25 8 °C, а во Скопје меѓу 11 °C и 25 °C. Утре се очекува претежно сончево, свежо но, помалку ветровито со умерен до засилен северен ветер.
| | веќе видена | слични
5 копии

Ќе дува умерен дозасилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 21 до 29 степени Целзиусови. Во Скопје и околината се очекува слично време со утринска температура до 13 степени, а дневна ќе доситгне до 26 степени Целзиусови.
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се искачи до 29. степен, во Скопје до 26. степен. (Крај)
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Скопје – Во Македонија денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола ќе се движи меѓу 8 и 21 степени, а во Скопје меѓу 10 и 25. Утре се очекува сончево време, со умерена облачност.
| | веќе видена | слични

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека времето ќе биде сончево со локална облачност, температура до 28 степени. - Времето ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, што кон крајот на денот постепено ќе се намалува. Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 степени, а дневната од 20 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 14 степени, а дневна до 25 степени, велат од УХМР.
| | веќе видена | слични

Времето денеска сончево со умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, што кон крајот на денот постепено ќе се намалува. Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 степени, а дневната од 20 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 14 степени, а дневна до 25 степени.
| | веќе видена | слични

Времето денес во Охрид ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, кој кон крајот на денот постепено ќе се намалува, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Максималната дневна температура денеска во Охрид ќе достигне до 23 степени Целзиусови. Сончево и топло време не очекува и во првите два дена од новата работна недела. OhridNews
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, посвежо и ветровито. Во претпладневните часови можна е појава на локален слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кој на моменти ќе надминува 80км/ч. Температурата значително ќе опадне во однос на претходните денови и тоа во просек за 8 до 10 степени. Во земјава дневната температура ќе се движи од 22 до 31 степен, а утринската температура во Скопје до 18, а дневната ќе достигне до 27 степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето ќе биде сончево со појава на умерена облачност. Во претпладневните часови ќе има појава на локален краткотраен дожд. Ќе дува засилен северен ветер, а на моменти ветерот ќе биде силен по интензитет со брзина која ќе надминува 80 км на час особено долж Повардарието и во пелагонискиот регион. Дневната температура ќе се движи од 22 до 31 степен. Во Скопје ќе биде сончево и ветровито со појава на умерена облачност. Утринската температура до 18, а дневната ќе достигне до 27 степени.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 150 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 229 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

Сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ чиј автобус во средата попладне излета од патот кај село Ласкарци и во смрт однесе 14 животи без проблем можел сам да ...
сите 323 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 121 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денес опаѓање на температурите за 8 до 10 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: