В понеделник без струја делови од Кисела Вода и Студеничани

5 копии
7 копии

Суданското Министерство за електрификација објави прекин на напојувањето со струја во целата држава, јави Ал Арабија. Техничари и инженери се обидуваат да ги ...
| | веќе видена | слични

Дводневна жалост денес и утре во Македонија, а задутре и во Гостивар поради кобната несреќа на патот Скопје-Тетово во која загинаа 14 луѓе. Сочувства за ...
| | веќе видена | слични

За произведените зелени 326.700 мегаватчасовиструја лани сите ние заедно сме платиле 35,7 милиони евра. Од тие пари околу 10 милиони евра завршија во државната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 563 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 147 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В понеделник без струја делови од Кисела Вода и Студеничани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: