Делегација од кинески Далиан во посета на Охрид

3 копии
2 копии

Охрид, 25. јуни 2018 (ИНПРЕС) – По синоќешното свечено отворање, денеска во рамки на Интернационалниот фестивал „Словенија во Охрид“ ќе биде отворена изложба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Метеоролозите во Америка истакнуваат дека дури сега доаѓа најтешкото по ураганот кој однесе 32 животи. Нивото на реките кое е покачено ќе доведе до големи ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Делегација од кинески Далиан во посета на Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: