„Деца на човештвото“ и „Стикс“ на седмиот ден на 9. ФФФ


2 копии

На програмата на деветтото издание на , кој се одржува од 9 до 16 мај во Кинотека, денеска е втората вечер од компетитивната програма на краткометражни филмови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деветтото издание на , кој се одржува од 9 до 16 мај во Кинотека, влегува во втората недела.Од филозофското друштво на Македонија, кое е главен организатор на ...
| | веќе видена | слични

Саботата, третиот ден од 9. Филозофски Филмски Фестивал (ФФФ) содржински донесе проекции на два нови филма. Во Ревијалната програма филм-философија (18:30) ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Вчеравечер во Кинотеката на Северна Македонија со култниот „Небо над Берлин“ свечено беше отворен 9. Филозофски филмски фестивал. На почетокот публиката во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 480 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 212 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Деца на човештвото“ и „Стикс“ на седмиот ден на 9. ФФФ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: