Зидан се посрамоти во улога на тренер

Почетокот на тренерската кариера на Зидан не започна на најдобар можен начин, или на начин на кој би сакал Французинот. Легендарниот француски фудбалер очигледно се уште има да учи доколку сака да ги оствари своите амбиции како тренер. Од оваа сезона Зидан е тренер на вториот тим на Реал Мадрид кој се натпреварува во Секунда Б, трета по ранг лига во Шпанија, а во новата сезона запиша три порази во низа и се наоѓа на дното на табелата, без бодови. Ова е многу разочарувачки резултат, со огллед на тоа што пред стартот на новата сезона Кастиља важеше за фаворит. За Б тимот на Реал Мадрид ова е воедно и најслабиот скор во последните дваесет години.
| | веќе видена | слични

Мексиканецот Хавиер Ернандез Чичарито дојде во Реал Мадрид како засилување за нападот, а вели дека имал тешки периоди во својата кариера. Еден од нив му се случил пред пет години кога сакал да му каже збогум на фудбалот. - Кога имав 21 година сакав да се простам од играњето фудбал. Сепак, благодарение на моето семејство не кренав раце од сè. Ми беше многу тешко бидејќи ги чекав викендите за да ги видам своите родители. Сепак, тие се мојот тим и тие се заслужни за сето она што го имам постигнато досега - вели Чичарито. Тој признава дека неговиот идол е Бразилецот Роналдо и дека сака да го запознае. - Роналдо е мојот идол и би сакал да имам можност да се запознаам со него. Моја голема желба е да можам да поразговарам со него и воедно и да се сликам - коментира новиот напаѓач на „кралевите“.
| | веќе видена | слични

Шпанија | Ќе биде потребно време додека Зинедин Зидан го научи тренерскиот занает, младиот тим на Реал Мадрид кој тој го предводи има најлош старт во последните 20 години... Зизу лошо ја започна тренерската кариера откако нареди три порази во првите три кола со вториот тим на Реал Мадрид. Легендата на Реал Мадрид посакува еден ден да го предводи првиот тим, но доколку судиме по стартот, Зидан треба уште да учи. Од оваа сезона тој е тренер на вториот тим на Реал Мадрид кој се натпреварува во Секунда Б, група Б, трета по ранг лига во Шпанија. Откако испаднаа од втората лига, младите фудбалери на Реал Мадрид влегоа како фаворити во третата, но со три порази од три натпревари во моментов се наоѓаат на дното од табелата. Извор: 24FUDBAL.com.mk
| | веќе видена | слични

Зизу лошо ја започна тренерската кариера откако нареди три порази во првите три кола со вториот тим на Реал Мадрид. Легендата на Реал Мадрид посакува еден ден да го предводи првиот тим, но доколку судиме по стартот, Зидан треба уште да учи. Од оваа сезона тој е тренер на вториот тим на Реал Мадрид кој се натпреварува во Секунда Б, група Б, трета по ранг лига во Шпанија. Откако испаднаа од втората лига, младите фудбалери на Реал Мадрид влегоа како фаворити во третата, но со три порази од три натпревари во моментов се наоѓаат на дното од табелата.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 108 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зидан се посрамоти во улога на тренер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: