Четири хороскопски знаци на кои љубомората им е најистакната карактеристика

Љубомората во секоја врска е нормална појава, но само кога е во граници на нормалата. Интензитетот на љубомората се разликува од човек до човек, но зависи и од хороскопскиот знак. Следните знаци важат за најљубоморни партнери. Риби Рибите во врската се постојано љубоморни. Тие имаат најголем страв од напуштање, па често си замислуваат некои работи кои всушност не се случуваат. Ако нешто им стане сомнително, подготвени се и да го шпионираат партнерот, за да видат за што станува збор. Шкорпија Луѓето родени во знакот на Шкорпија, најтешко ги контролираат своите љубоморни испади. Многу се посветени и не сакаат кога нивната поубава половина е опкружена со друштво од спротивниот пол, кога тие не се присутни. Лав Најголемите егоисти, никогаш не би сакале да бидат далеку од центарот на вниманието. Тие многу лесно може да ѝ станат љубоморни и на вашата најдобра пријателка, ако ѝ посветувате премногу внимание. Овен Овните важат за опсесивно љубоморни луѓе. Ако целиот ден не му го раскажете до последна ситница и ...
| | веќе видена | слични

Од сите 12 хороскопски знаци, овој знак е најмалку склон на неверство. Станува збор за Раковите, кои обично тежнеат за стабилна и долга емотивна врска, полна со љубов, во која нема место за неверство. Кога ќе се заљубат, се заљубуваат докрај и секогаш размислуваат долгорочно, бидејќи се во потрага по личност со која ќе изградат дом и ќе основаат семејство. Подготвени се за саканата личност да направат сè, но го очекуваат истото и за возврат, бидејќи и самите се желни за внимание и сакаат кога им се докажува љубовта. Тоа што исто така ги карактеризира луѓето родени во овој знак е дека не дозволуваат нешто да им застане на патот на нивната љубов и ќе се потрудат да го решат секој проблем што ќе се појави. Раковите своите партнери секогаш ги стават на прво место и доколку е потребно, подготвени се без страв да застанат во нивна одбрана по секоја цена. Раковите се истакнуваат како најголеми поборници на верноста, а уште неколку знаци на зодијакот исто така не се склони на неверство. Меѓу нив се Биковите, кои ...
| | веќе видена | слични

Секоја година ѕвездите и планетите се конвергираат на посебен начин и некому му носат успех, додека на други им создаваат комплицирани ситуации во разни сфери на живот. Ова се знаците од Зодијакот што може да очекуваат голем успех во февруари РАК Ви следува период на награди и достигнувања. Тоа значи дека вашето внимание ќе биде насочено на тоа што сакате да постигнете. Ќе разберете дека не треба да губите време и да чекате на успехот, а веќе следниот месец ќе им се приближите на вашите крајни цели. Бидете подготвени да се искачите на врвот на кариерата дури и ако вашиот љубовен живот малку трпи поради ова. СТРЕЛЕЦ Ќе научите нови методикако ефикасно да ги искористите своите средства за дополнителни приходи, а има шанса така да добиете финансиска слобода користејќи го она што веќе го имате. Февруари дефинитивно ќе ви биде најплодниот месец оваа година. РИБИ Можеби почувствувавте дека почетокот на годината е малку бавен, но веќе во февруари настаните брзо ќе се случуваат. Фокусирајте се на проекти кои ви се ...
| | веќе видена | слични

Од сите знаци во Зодијакот најдобрите особини кои го сочинуваат совршениот сопруг ги има – Бикот. Нему бракот и семејството му се на прво место. Тој цврсто стои со нозе на земја, не живее во облаци и не го ветува она во кое не е 100 посто сигурен дека ќе може да го исполни. Тој е верен, благ и добар. Многу е сензуален и ќе направи се неговата партнерка да ужива – всушност затоа му е на прво место. Одличен љубовник е, преполн со страст и додека води љубов тој никаде не брза-сака се да оди полека и емотивно. Мажот роден во знакот на Бик е многу упорен кога нешто ќе посака тоа ќе го има, или барем ќе даде сѐ од себе за да дојде до него. Кариерата, работата и заработката навистина не му се на прво место, иако сака да биде успешен и да го издржува семејството. Тој сака да ужива во животот, сака да има дом… Многу е трпелив, стабилен и верен пријател. Не е расипан и не ги толерира луѓето кои сакаат да го искористат. Кога еднаш ќе се ожени Бикот не се разведува толку лесно, ќе даде сѐ од себе за да успее тој брак.
| | веќе видена | слични

 На нив не им е никогаш доста од љубов и смеење – дури и кога ќе бидат во старечки дом ќе бидат насмеани и позитивни. А, токму тоа е причината поради која духот на жените Близнаци никогаш не старее. Жените родени во знакот на Близнаци секогаш изгледаат младолико и се исклучително харизматични. Самото тоа што сте во нивно друштво, прави да се чувствувате помладо отколку што сте. Затоа и често сите им ги оправдуваат чудните и манипулативни испади. Инаку се непредвидливи и лесно знаат да ја заменат својата дружељубива маска со онаа арогантната и дистанцираната. Не бегаат од запознавање од нови луѓе и не се вообразени, но не се претерано заинтересирани за долгорочни врзувања. Од потенцијалниот партнер бара компатибилност и не прифаќа физичка страст со некој кој не е способен интелектуално да ја задоволи. Со жените Близнаци секој ден е како нов живот. Тие се жени со кои баналноста не постои, бидејќи на сè даваат нова, поинаква и поубава смисла. Полни се со изненадување и кога сте најмрзеливи само тие знаат да ве ...
| | веќе видена | слични

За жените родени во овој хороскопски знак се вели дека се “опасни жени”. Некои за нив велат “Каде ќе застанат – трева не расте”. Сепак, реалноста е сосема поинаква. Откако ќе ја запознаете, ќе сфатите дека е жена што вреди да ѝ се восхитувате. Станува збор за жената родена во знакот Скорпија, а неа најдобро ја опишуваат: • Тенденцијата на лојалност • Независност • Исклучителен набљудувач • Неспоредлива страст • Амбициозност • Моќ на интуиција • Мистериозност • Мудро донесување на одлуки
| | веќе видена | слични

Астролозите тврдат дека овие два хороскопски знаци никогаш не лажат. Стрелец Стрелците се многу добри и искрени луѓе. Освен тоа, многу се великодушни. Единствена мана им е што знаат понекогаш да ги преувеличат своите авантури, но не од злоба, туку за да го забавуваат друштвото. Она што на многумина не им се допаѓа е што стрелците ја кажуваат вистината дури и кога не е убава. Овен Тие секогаш го кажуваат она што го мислат, но пред се затоа што се импулсивни. Многу се енергични, но таа енергија не ја трошат на лажење. Понекогаш нивната искреност предизвикува болка кај другите луѓе, а понекогаш и самите овни жалат поради своите зборови. Сепак, искреноста е нивната најголема доблест.
| | веќе видена | слични

Некои жени во љубовта се водат според реченицата: "Подобро е да сакаш и да изгубиш, отколку никогаш да не сакаш", додека другите многу брзо забележуваат дека другата страна не се труди доволно и сами се откажуваат. Овен  Жените во овој хороскопски знак влегуваат во толку страствена врска што забораваат дека секоја врска има свои ризици и дека нема секогаш да биде како што треба. Тие едноставно им се препуштаат на пеперутките во стомакот. Жените родени во овој знак премногу се трудат околу љубовните врски, а тоа понекогаш може да заврши еднострано, таа да се труди, а тој не. Близнаци Жените во овој хороскопски знак го обожуваат чувството на влегување во нова врска. Тоа ги возбудува, сакаат да почувствуваат нервоза и чувство на привлечност во исто време. Покрај страв, искрено говорат за своите чувства. Вага Вагите им се многу верни на своите партнери и избегнуваат расправии по секоја цена. Тие знаат дека толку многу ги сакаат партнерите што сѐ би направиле и дале за нив. На тој начин всушност го изразуваат ...
| | веќе видена | слични

Жените во овие хороскопски знаци влегуваат во врска многу страствено и целосно им се посветуваат на партнерите. Некои жени во љубовта се водат според реченицата: "Подобро е да сакаш и да изгубиш, отколку никогаш да не сакаш", додека другите многу брзо забележуваат дека другата страна не се труди доволно и сами се откажуваат. Овен Жените во овој хороскопски знак влегуваат во толку страствена врска што забораваат дека секоја врска има свои ризици и дека нема секогаш да биде како што треба. Тие едноставно им се препуштаат на пеперутките во стомакот. Жените родени во овој знак премногу се трудат околу љубовните врски, а тоа понекогаш може да заврши еднострано, таа да се труди, а тој не. Близнаци Жените во овој хороскопски знак го обожуваат чувството на влегување во нова врска. Тоа ги возбудува, сакаат да почувствуваат нервоза и чувство на привлечност во исто време. Покрај страв, искрено говорат за своите чувства. Вага Вагите им се многу верни на своите партнери и избегнуваат расправии по секоја цена. Тие знаат ...
| | веќе видена | слични

Постојат два хороскопски знака во Зодијакот кои целосно се наклонети еден на друг и си одговараат на сите полиња. Едноставно, нивната страст и хемија се совршен спој, Бик и Скорпија. Скорпијата го обожава тоа што не може лесно да го добие Бикот и тоа е дозата на предизвик што ја сака овој хороскопски знак. За разлика од неа, Бикот ужива во физичкиот контакт и тежнее за достигнување на емотивна сигурност. Скорпијата зрачи со привлечност и во љубовта очекува многу страсти, а Бикот го обожава тоа. Стабилен и конзервативен, Бикот се вбројува во знаците кои имаат најмногу самодоверба. Скорпијата е одличен водич и луѓето родени во овој знак секогаш се свесни за секоја ситуација, а посебно се истакнуваат во снаодливоста.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 209 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 256 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 294 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири хороскопски знаци на кои љубомората им е најистакната карактеристика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: