Ѓорчев, Шахпаска и Зендели ќе учествуваат на зимската сесија на ПС ОБСЕ во Виена

5 копии

Пратениците Влатко Ѓорчев, Јагода Шахпатска и Фадил Зендели денеска и утре ќе учествуваат на зимската сесија на Парламентарното собрание на ОБСЕ во Виена. ...
| | веќе видена | слични

Ѓорчев му честиташе на канадскиот премиер Харпер за изборот за претседател на ИДУ и му се заблагодари за признавањето на Република Македонија Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, се сретна со поранешниот премиер на Канада, Стивен Харпер, кој беше избран за претседател на Меѓунарпдната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, учествува во Мадрид на самитот на Мегјународната демократска унија (IDU), најголемата светска ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното издание на Click Plus не даде одговор на прашањето што доколку референдумот биде успешен, односно дали ...
сите 283 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 87 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорчев, Шахпаска и Зендели ќе учествуваат на зимската сесија на ПС ОБСЕ во Виена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: