Најмалку 17 авганистански војници загинати во талибански напад

3 копии
5 копии
6 копии

Бомбаш самоубиец денеска се разнесе на собир на талибанци и авганистански безбедносни претставници во градот Џалабад во покраината Нангархар, на кој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Десетици невооружени талибански борци денеска влегоа во авганистанскиот главен град благодарение на примирјето по повод муслиманскиот празник Рамазан Бајрам, ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 25 лица загинаа во саботата на истокот од Авганистан кога бомбаш самоубиец се разнесе во масата којашто го славела примирјето меѓу талибаните и ...
| | веќе видена | слични

Бомаш самоубиец се разнесе на собир на талибанци и авганистанските безбедносни сили во градот Џалабад, во покраината Нангархар.На собирот се празнувал Рамазан ...
| | веќе видена | слични

Кабул, 16 јуни 2018 (МИА) – Десетици невооружени талибански борци денеска влегоа во авганистанскиот главен град благодарение на примирјето по повод ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

За прв пат во историјата на конгресите на ЕНП во Хелсинки се покануваат и членови на политичка партија кои се исклучени од неа. Зошто дел од раководството се ...
сите 87 | | | веќе видена

До унгарското Министерство за правда деновиве ќе биде доставено барањето со целокупната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, ...
сите 135 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 63 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 204 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку 17 авганистански војници загинати во талибански напад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: