„Можно е Брегзит да пропадне“ – предупредување од шефот на британската дипломатија

9 копии

Британските пратеници, кои планираат да не го поддржат Договорот за Брегзит, што пред два месеци го постигнаа Владата во Лондон и Брисел, ризикуваат да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повлекувањето на Британија од ЕУ со договор е желба на целиот свет, вели премиерот на Јапонија, Шинзо Абе. За време на прес-конференцијата со премиерката на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британските пратеници доколку го одбијат договорот за брегзит на премиерката Тереза ​​Меј следната недела, ризикуваат парализа на земјата и ја зголемуваат ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
4 копии

Британските пратеници и зададоа нов удар на премиерката Тереза ​​Меј, втор за два дена, во врска со владините планови за брегзит, пишуваат бритнаските ...
| | веќе видена | слични

На помалку од три месеци од рокот за излез на Британија од Европската Унија , британските парламентарци на почетокот на петдневната дебата излегоа со ново ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии
повеќе

Останато

Охрид, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во утринските и претпладневните часови по котлините со појава на ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Можно е Брегзит да пропадне“ – предупредување од шефот на британската дипломатија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: