Пит и Џоли се подготвуваат за свадба

Бред Пит и Анџелина Џоли конечно ќе се венчаат! Кој знае по кој пат ја слушаме оваа вест, но очигледно никако да престане да биде топ-тема. Според најтазе гласините подготовките за свадбата на една од најактуелните холивудски двојки веќе е во тек. Како дестинација се наведува неодамна реновираниот француски дворец Шато Миравал во Корнес. Според информациите до кои дошол магазинот US Weekly свадбата ќе биде мала и интимна. Наводно сево ова е под притисок на нивните шест деца кои се чудат зошто нивните родители се уште не се венчани. „Децата често прашуваат зошто не сме во брак. Тоа почнува се повеќе да им значи“, изјави неодамна Бред и со тоа повторно ги отвори гласините за венчавката. Ако некој може да ги притисне Енџи и Бред тоа секако се нивните деца, но славната двојка досега одбиваше да се венча и од уште една причина - како поддршка на геј заедницата и нивните барања за право на брак во Америка. Меѓутоа, од неодамна геј двојките во Њујорк добија право да се венчаат, па Бред и Анџелина веќе немаат ...
| | веќе видена | слични

Иако вчера е објавено дека Бред Пит и Анџелина Џоли наскоро ќе се венчаат, денеска е јасно дека тие далечни свадбени ѕвона се уште подалеку отколку што се мисли. Иако американскиото списание „Ју-ес викли“ вчера објави дека Бранџелина планира венчавка, магазинот „Пипл“ веста ја демантира повикувајќи се на повеќе извори кои тврдат дека тој славен пар не намерава да ја озакони својата врска, а уште помалку има намера да организира голема свадбена прослава каква смета дека е вулгарна. Последните гласини дека ќе се венчаат ова лето или во блиска иднина еден упатен извор ги прогласи за лажни. Освен тоа, Џоли и Пит се ангажирани на проекти и акции кои ги поддржуваат - Пит го снима најновиот филм „World war 3“, а Џоли само што се врати во Лос Анџелес откако со децата помина време на Малта на чии локации Пит снима. По снимањата, Бред ќе биде зафатен со промоција на филмот „Moneyball“, а Џоли со премиера на своето режисерско деби „Во земјата на крв и мед“. Минатиот месец како амбасадорка на добра волја на УНИЦЕФ, ...
| | веќе видена | слични

Бред Пит и Анџелина Џоли конечно застануваат пред матичар, пишуваат светските медиуми покрај најавите дека долгогодишните партнери ќе го изговорат судбоносното “да“ до крајот на летото. Се’ погласни се гласините дека Бред и Анџелина подготвуваат венчавка до крајот на летото, а парот наводно на овој чекор се одлучил за да ги почитуваат желбите на своите деца. Интимната венчавка наводно ќе биде приредена во нивниот реновиран дворец Миравал на југот на Франција, каде пред неколку години на свет дошле близнаците Вивиен и Нокс. Венчавката ќе биде скромна и за мал број луѓе, воопшто нема да има голема и луксузна забава како што направил Бред Пит кога се женеше со Џенифер Анистон пред 11 години. Анџелина Џоли и Бред Пит се познати како специфични кога вработуваат луѓе кои им ги чуваат децата, а неодамна изнајмиле и машка бебиситерка. Холивудскиот пар не крие дека сака личноста која им ги чува децата да поседува високообразовна диплома, да говори повеќе јазици, вклучувајќи го и мајчиниот јазик на нивните посвоени ...
| | веќе видена | слични

Бранџелина Бред Пит и Анџелина Џоли, конечно, ќе застанат пред матичар. Барем така пишува светскиот печат, со најава дека долгогодишните партнери ќе изговорат „да“ до крајот на летото. Инаку, се' почесто можат да се слушнат гласиштата дека Бред и Анџелина подготвуваат свадба до крајот на летото, а парот, наводно, се одлучи на овој чекор за да ја испочитува желбата на своите деца. Интимната венчавка ќе биде предвидена во нивниот реновиран двор Миравал на југот на Франција, каде што пред неколку години на свет дојдоа близнаците Вивијан и Нокс. Венчавката ќе биде скромна и за многу мал број луѓе и ни малку нема да биде слична со големата забава што ја направи Бред кога се женеше со Џенифер Анистон пред 11 години. Анџелина и Бред Пит се познати како работодавци што бараат многу кога вработуваат луѓе да им ги чуваат децата, а неодамна најмија и машки бебиситер. Холивудскиот пар не крие дека сака личноста која им ги чува децата да поседува диплома за високо образование, да говори повеќе јазици, вклучувајќи го и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пит и Џоли се подготвуваат за свадба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: