Берлускони паднал под туш и си ја повредил главата

2 копии

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони (74) се лизнал во бањата и си ја повредил главата. Берлускони инцидентот им го раскажал на своите сопартијци, им се пожалил на болки во главата, па затоа отишол на преглед во болницата Сан Рафаеле во Милано. Лекарите направиле анализа со помош на компјутерска томографија. „Берлускони падна под туш и си ја удри главата. Беше уморен, секогаш е многу уморен. Од ударот се здоби со мали повреди. Направен е трауматолошки преглед и сите наоди се негативни. Берлускони е добар,“ изјавил неговиот личен лекар Алберто Зангрило.
| | веќе видена | слични

Шефот на италијанската влада Силвио Берлускони се здобил со полесна повреда на главата откако вчеравечер паднал во када, а неговиот личен доктор Алберто Зангрило изјавил дека освен што е “уморен“, премиерот “добро се чувствува“. “Берлускони паднал во неговата када и добил полесна повреда на главата. Бил уморен, тој е секогаш многу исцрпен. Доживеал слаб потрес, но ништо сериозно“, изјавил неговиот доктор. Докторот истакнал и дека по извршените снимки, тој бил во добра состојба, односно немало ништо скршено. Тој посочил дека Берлускони веќе добил терапија, и се чувствувал подобро, по што излегол и на прошетка.
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Берлускони паднал под туш и си ја повредил главата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: