Свет - Соработници на Берлускони на суд

Тројца блиски соработници на италијанскиот премиер Силвио Берлускони може да се најдат на суд бидејќи подведувале проститутки и девојки за бунга бунга забавите на премиерот, пренесува АФП. Обвинителството во Милано веќе бара поведување процес за телевизискиот новинар Емилио Феде, агентот Леле Мора и регионалната советничка за регионот Ломбардија Николета Минети. Тие се обвинуваат дека се дел од организиран синџир за носење девојки на познатите забави на Берлускони. Девојките ги регрутирал Мора, Феде се грижел се да помине во тајност, а Минети, инаку поранешна забарка на Берлускони, е обвинета за организација на целата работа. Сослушувањето за случајот е закажано за 11 и на 13 јули. Инаку, на Берлускони веќе му се суди за секс со малолетната Мароканка Руби, која учествувала на забавите.
| | веќе видена | слични

Лекарот на Силвио Берлускони откри дека италијанскиот премиер може да води љубоц и по пет пати на ден, а на забавите го возбудувале лезбејски бакнежи. Доктор Умберто Скапањини во радио емисија рече дека Берлускони има „сексуален нагон на 15 години помлад маж“. Во јавноста се повеќе излегуваат детали од забавите кои Берлускони ги организирал во својата луксузна вила во Милано. Обвинителството тврди дека Берлускони бил организатор на овие забави за кои лично и платил. Италијанската политичарка Никол Минети е обвинета дека во слободно време му организирала забави и му наоѓала девојки на Берлускони, но засега обвинението против неа се уште не е подигнато. Берлускони и понатаму ги отфрла сите обвиненија дека сексуална ја искористил малолетната Руби.
| | веќе видена | слични

Докторот на Силвио Берлускони откри дека премиерот може да води љубов пет пати на ден, и дека најмногу го возбудуваат лезбејските бакнежи на редовните "групњаци" кои ги организира. Др. Умберто Скапањини во една радио емисија објасни дека Берлускони има сексуален нагон како 15 години помлад маж, но откри и детали од неговите забави. Така за време на судењето се слушна дека тогаш 17-годишната Карима Ел Маруг, позната како Руби, страсно се бакнувала со 25-годишната италијанска политичарка Никол Минети. Обвинителството тврди дека целото тоа шоу било наменето за Берлускони, кој лично го платил. Инаку Минети е посочена дека во своето слободно време организирала забави за премиерот и му барала проститутки, но обвинението против неа и уште неколку лица кои учествувале во организацијата се уште не е подигнато. Како и до сега, Берлускони и понатаму ги отфрла сите обвинувања дека учествувал на такви забави и сексуално ја искористувал малолетната Руби.
| | веќе видена | слични

Берлускони е подготвен да има секс 5 пати во денот, признава личниот доктор на италијанскиот премиер, додавајќи дека 74-годишниот старец всушност има енергија на 60-годишник. Николе Минети, која некогаш се грижеше за забите на Силвио Берлускони, учествува на состанок на регионалното собрание на Ломбардија. Таа наводно регрутирала еден куп девојки за бунга бунга забавите на премиерот Обелоденувањето на Др. Умберто Скапагнини доаѓа непосредно по тврдењето на обвинителството дека премиерот уживал во лезбејски шоуа, приредени од срцекршачката Руби и 25-годишната Николе Минети. „Имајќи предвид дека физички е здрав како да има 60 години, или помалку, Берлускони може да има повеќе сексуални односи во денот, дури 4 или 5 пати. Бараше совет за апчиња и инјекции. Го видов пред 2 недели и беше во одлична форма. Го советував да спие повеќе, можеби една получасовна или едночасовна дремка по ручекот. Но знаеме дека не е баш најпослушниот пациент,“ изјавил Скапагнини, кој е и член на владејачката партија на италијанскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 388 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 181 | | | веќе видена

Во продолжение ја гледаме атмосферата во дел од нив, но и од Мелбурн Австралија каде Македонците се организираа за одбележување на овој  верскиот празник.
сите 259 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 151 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

И покрај се што се зборувало и водителката му честитала роденденот на својот зет.Мажот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ, денеска го прославил 34.роденден со ...
сите 193 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свет - Соработници на Берлускони на суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: