Бакопа, цвеќе кое ќе го разубави секој балкон

Стаклениот балкон на највисоката зграда во Чикаго напукна под нозете на посетителите. Инцидентот се случил во почетокот на неделава на 103-тиот кат на зградата ...
| | веќе видена | слични

Заштитниот слој што го покрива балконот со стаклен под на највисоката зграда во Чикаго Willis Tower почнал да напукнува под нозете на посетителите. Инцидентот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Највисоката зграда во Чикаго е „Вилис тауер“, висока 527 метри. На 103. кат од оваа зграда поставен е стаклен видиковец кој стана атракција за туристи од ...
| | веќе видена | слични

Зградата “Vilis tauer” во Чикаго со своите 527 метри е највисока во Чикаго. На 103. кат од зградата се наоѓа видиковец кој привлекува туристи од целиот свет. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Законот за јавно обвинителство влегува во собраниска процедура оваа недела без претходен договор помеѓу власта и опозицијата. Во петокот имаше уште една ...
сите 392 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 212 | | | веќе видена

Поранешниот тренер на скопски Металург и селектор на македонската ракометна репрезентација, Лино Червар синоќа како селектор на Хрватите го загуби и третото ...
сите 181 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 87 | | | веќе видена

Каков отпад се увезува во земјава, колку е ефикасна контролата на тоа што влегува, кој ја има најголемата одговорност, дали повеќе извезуваме или увезуваме и ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бакопа, цвеќе кое ќе го разубави секој балкон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: