МАЛКУМИНА МОЖАТ ДА ГО ИМААТ: Се продава часовникот на Путин, од цената боли глава (ФОТО)


Парче од имиџот на рускиот претседател од чија цена ќе ви се сврти во главата Владимир Путин нема да присуствува на аукцијата во Монако, но еден дел од неговата историја ќе биде таму. Имено, рускиот претседател го понудил на продажба својот рачен часовник марка „патек филипе 5208P“, кој спаѓа меѓу најдобрите од овој швајцарски бренд . Инаку, часовникот многумина го сметаат за екстремно комплициран, а се продава само на докажани клиенти на брендот. Неговата вредност е околу милион долари, што го прави еден од најскапите часовници пуштени во продажба, а веројатно и во историјата. Sat Vlamidira Putina na aukciiji. pic.twitter.com/eJu2Ktp9T1 — babura velika
| | веќе видена | слични

Премиерата на филмот "Интервју со Путин" за рускиот претседател ќе биде прикажана на 12. јуни на телевизијата "Showtime". Претседателот на Русија, Владимир Путин, во интервјуто за американскиот режисер Оливер Стоун кажал дека има внуци. Тој претходно секогаш избегнувал да зборува за своето семејство. Стоун за време на хокеарски натпревар на кој учествувал Путин го прашал претседателот на Русија: "Дали ги сакате своите внуки?". Путин одговорил потврдно и се пожалил дека нема доволно време да си игра со нив. Американскиот режисер Оливер Стоун им предложил на корисниците на социјалните мрежи да изберат постер за филмот. Премиерата на филмот "Интервју со Путин" за рускиот претседател ќе биде прикажана на 12. јуни на телевизијата "Showtime".
| | веќе видена | слични

Владимир Путин нема да присуствува на аукцијата во Монако, но еден дел од неговата историја ќе биде таму. Имено, рускиот претседател го понудил на продажба својот рачен часовник марка „патек филипе 5208P“, кој спаѓа меѓу најдобрите од овој швајцарски бренд. Sat Vlamidira Putina na aukciiji. pic.twitter.com/eJu2Ktp9T1 — babura velika (@BaburaVelika) June 6, 2017 Инаку, часовникот многумина го сметаат за екстремно комплициран, а се продава само на докажани клиенти на брендот. Неговата вредност е околу милион долари, што го прави еден од најскапите часовници пуштени во продажба, а веројатно и во историјата. Не е познато точно од која година е ова вредно парче од имиџот на рускиот претседател, но се знае дека бил купен во Лондон. Многумина се сомневаа дека тоа е навистина часовник кој му припаѓал Путин, како што тврдат документите од компанијата. Иако тие го објавија името на сопственикот, не постои начин тоа сигурно да се потврди. Сепак, ниту една реномирана аукциска куќа никогаш не би си дозволила да направи ...
| | веќе видена | слични

Владимир Путин го понудил својот часовник „Патек Филип 5208П“, еден од најретките и најскапи часовници во свет, на аукција што ќе се одржи во Монако. Часовникот, вреден милион долари, спаѓа во екстремно комплицирани часовници кои што се на продажба е само за верни клиенти на овој швајцарски бренд. Не е познато од која година е ова парче накит на рускиот претседател, но се знае дека е купен во Лондон. Аукцијата ќе се одржи во јули и се претпосставува дека ќе се работи за многу висока сума.
| | веќе видена | слични

Останато

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во синоќешното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 истакна дека владата на СДСМ и Зоран Заев тоне во ...
сите 171 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар доби ново засилување и тоа во стручниот штаб во името на Билјана Црвенковска. Поранешната македонска ...
сите 172 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 11 | | | веќе видена

Дафина Стојановска, Зоран Илиоски, Димитар Стевананџија, Ане Лашкоска, Никола Мицевски и Васил Пишев се дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно кажаа дека ...
сите 83 | | | веќе видена

„Донесовме одлука секој граѓанин да постапи според сопствено убедување“, истакна Мицкоски. Оваа препорака не само што ја збуни јавноста, туку очигледно создаде ...
сите 55 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАЛКУМИНА МОЖАТ ДА ГО ИМААТ: Се продава часовникот на Путин, од цената боли глава (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: