Архитектонско чудо – Филхармонија на Лаба

2 копии

Останато

И птиците повеќе не сакаат да летаат над опустошениот е рид над скопското село Кондово. Пред само два дена силните пламени јазици пеплосаа сè. Уништена е ...
сите 541 | | | веќе видена

Велешани сѐ уште не веруваат во тоа што се случило во нивниот град, на улицата „Коле Цветков", рано утрото на 16 август. Едноставно не можат да поверуват дека ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Архитектонско чудо – Филхармонија на Лаба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: