Арапски принц во Дубровник потрошил илјадници евра , па не сакал да плати


Според хрватските медиуми , кои ја објавија фискалната сметка , точниот износ бил  368 120 куни.За време на забавата било испиено едно шише шампањ Дом Перињон ...
| | веќе видена | слични

Синот на шеикот Хамадан бин Зајед ал Нахијан, од Обединетите Арапски Емирати, бил приведен од полицијата во Дубровник, затоа што не сакала да плати сметка од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Син на арапскиот шеик Хамадан бин Зајед Ал Нихијан, со луксузна јахта во сопственост на неговиот татко долга 141 метар впловил во Дубровник и заминал на забава ...
| | веќе видена | слични

Син на шеик од Обединетите Арапски Емирати, Хамадан Бин Зајед Ал Нахијан, пристигнал со луксузната 141 метарска јахта на неговиот татко во Дубровник, каде што ...
| | веќе видена | слични

Во дубровничкото пристаниште викендов вплови една од најголемата јахта на светот “Јас“ на арапскиот шеик Хамдад бин Зајед бин Султан ал Нахјан и неговиот син ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена во Дубровник стигнала една од најголемите и најлуксузни јахти на светот. Станува збор за јахтата „Yas“, долга 141 метар, која е во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 179 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје. Управата за хидрометеоролошки работи најавува и во ...
сите 167 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 182 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Иранската атомска агенција денеска потврди дека земјата набргу ќе го надмине лимитот за своите резерви од ураниум утврден во неуспешниот нуклеарен договор ...
сите 153 | | | веќе видена

Довербата во процесот за проширување на ЕУ ќе претрпи голема штета ако веднаш не почнат преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 142 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арапски принц во Дубровник потрошил илјадници евра , па не сакал да плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: