Раст на популарноста на Mакрон


2 копии

Ширум европските и азиските градови работниците и синдикалците излегоа на улиците по повод 1 Mај – Меѓународниот ден на трудот, барајќи подобри услови за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кратки немири помеѓу демонстрантите и полицијата избија денеска во Париз, каде илјадници луѓе се собраа по повод Меѓународниот ден на трудот, под строги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Традиционалните Првомајските демонстрации во Франција, посебно во Париз, започнаа со насилство, јави дописникот на МИА. Околу Монтпарнас во Париз појдовната ...
| | веќе видена | слични

Покрај „жолтите елеци“ на улиците се појавија и „луѓе во црно“ полицијата во демонстрациите морала да користи солзавец. Неколку илјади луѓе излегле на улиците ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Првомајските демонстрации во Париз, на кои ќе земат учество синдикатите, жолтите елеци и други групи ќе ги обезбедуваат 74.000 полицајци и жандарми, јави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон повика на „исклучително остар“ одговор против демонстрантите од Црниот блок (припадници на анархистички движења) и оние ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ден по сведочењето во процесот „Рекет“ на анонимен канал на „Youtube“ се појавија кратки аудио записи на кои, како што се тврди од поголем број медиуми, е ...
сите 30 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 175 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 509 | | | веќе видена

 Во животот постојано учиме. Низ годините ќе доживеете и успеси и неуспеси, а од секое искуство ќе научите и некоја лекција. Но, постојат некои лекции кои би ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раст на популарноста на Mакрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: