Лејди Гага сака да посвои дете од Азија

Лејди Гага наводно планира да посвои дете од Азија. Сакала да стане мајка пред да наполни 30 години, а ја избрала Азија бидејќи чуствувала посебна лјубов према тој дел од светот. најповеќе би сакала да посвои дете од Индија, Непал и Бангладеш па дури и планира да го научи јазик на државата од кај што ќе биде детето. Во една прилика Гага разговараше со нејзиното момче Карло дека сака да има многу деца, но то ја олади со ијавата дека не сака повеќе од две. Парот наводно ја обновил својата романса, а што мисли Карло за посвојувањето на Гага не и е важно. “Таа ќе го направи тоа до нејзините 30 години му се допаѓало тоа нго или не” изјави еден нејзин пријател.
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерката Џенифер Анистон размислува да посвои дете и да биде самохрана мајка ако наскоро не запознае маж со кој би можела да има семејство. Џенифер беше во брак со Бред Пит со кого се разведоа откако тој заврши со Анџелина Џоли. Потоа беше во врска со Џон Мејер и Винс Вог, а во последно време се зборува за љубовна врска со Џастин Терокс. - Би сакала да имам деца еден ден. Тоа и ќе се случи. Отворена сум кон тоа да бидам самохрана мајка и да посвојам дете. Тоа совршено ми одговара, заклучи 42-годишната актерка. Уште во 2009 година Џенифер посети сиропиталиште во Мексико, но тогаш ги демантираше гласините дека планира да посвои дете.
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 204 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 305 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лејди Гага сака да посвои дете од Азија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: