Толксдорф за ДВ: Германските инвестиции во Македонија ќе растат

2 копии
8 копии

Делегацијата на германското стопанство во Македонија смета дека новиот закон за зголемување на минималната плата ќе влијае негативно врз атрактивноста на ...
| | веќе видена | слични

Анкета спроведена од Германската стопанска комора покажува противење на компаниите за носење на Закон за минимална плата. Делегацијата на германското ...
| | веќе видена | слични

Анкетата спроведена од Делегацијата на германското стопанство во Македонија покажала дека 15 проценити од анкетираните компании зголемувањето во висина од 10 ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот монетарен фонд препорачува надлежните да бидат претпазливи при ново ад хок зголемување на минималната плата . Од таа институција сметаат дека тоа ...
| | веќе видена | слични

Зглемувањето на минималната плата ги даде посакуваните резулати, тврди министерката Царовска. Вели дека ниту една политика на владата не се носи ад хок. Целат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 563 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 147 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Толксдорф за ДВ: Германските инвестиции во Македонија ќе растат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: