АЛИЈАНСА СО СВОЈ ЗАКОН ЗА ЈО: Села бара Обвинитeeлството да го води странец


2 копии

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
| | веќе видена | слични

Предлог-закон за Јавно обвинителство денеска влегува во собраниска процедура, при што пратениците ќе ги изнесат своите ставови, а ако имаат забелешки ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Скопје, 23. јули 2019 (ИНПРЕС) – Владата ќе биде разгледана Информација за почнување постапка за воспоставување на јавно приватно партнерство за реконструкција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што претходно најави премиерот, Зоран Заев, новиот предлог Закон за јавно обвинителство предвидува интегрирање на СЈО во Обвинителството за организиран ...
| | веќе видена | слични

Зијадин Села од Алијансата за Албанците, има забелешки за владиниот предлог, освен Русковска, Села вели дека ќе се обидат да интервенираат амандмански во ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска ќе ја одржи својата редовна 146-та седница, на која на предлог на Министерството за правда ќе биде разгледан Предлог-законот за јавното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 642 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 159 | | | веќе видена

„Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок“. Ова е денешниот фејсбук-пост на обвинителката Ленче Ристоска, без ...
сите 16 | | | веќе видена

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 159 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АЛИЈАНСА СО СВОЈ ЗАКОН ЗА ЈО: Села бара Обвинитeeлството да го води странец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: