Силна сончева магнетна бура удира во Земјата и влијае на сите нас


Научниците предупредуваат дека Сонцето во моментов предизвика силна супермагнетна бура која е насочена кон Земјата. Научниците велат дека бурата ќе трае до 17 ...
| | веќе видена | слични

Поларната светлина Аурора Бореалис, спектакуларниот визуелен феномен кој се гледа на Антартикот и Арктикот, наредните денови ќе биде видлив и во други делови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научниците предупредиле дека Сонцето предизвикало супермагнетна олуја на Земјата, која ќе трае до 17-ти мај, но во текот на овој месец не чекаат уште вакви ...
| | веќе видена | слични

Земјата ќе ја погоди супермагнетна бура. Ќе трае 10 часа и ќе имате ужасни главоболки. Се работи за најмоќната бура случена во последните година и пол до две ...
| | веќе видена | слични

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 328 | | | веќе видена

Полициски нуркачи во контаминираните води околу новозеланскиот вулкански Бел остров, каде нема речиси никаква видливост, денеска се обидуваат да ги пронајдат ...
сите 136 | | | веќе видена

По внатрепартиски консултации како и разговори со помалите партии ќе се одлучува за активностите на ДУИ, односно за поднесувањето на пет-шест илјадите ...
сите 135 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силна сончева магнетна бура удира во Земјата и влијае на сите нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: