ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: Слушнете ја темата „Влези во мојот живот“ на Фидбек бенд


7 копии

Музичкиот состав „Фидбек бенд“ го промовира својот најнов видеозапис за третата по ред студиска песна која го носи насловот „Влези во мојот живот“, а зад неа се потпишуваат Огнен Неделковски (текст) и Милан Стефановски (музика и аранжман). Песната „Влези во мојот живот“ е снимена во студиото на „Кларион Продукција“, додека за видеозаписот беше задолжена екипата на „Арт Студио“. Музичкиот состав „Фидбек бенд“ е составен од 5 музичари во комплетен вокално-инструментален состав и тоа: Јане Славов (вокал), Игор Гудески (тапани), Томислав Димовски (соло гитара), Бобан Клењоски (клавијатура и вокал) и Стефан Петрушев (бас гитара). Бендот постои од 2009-та година, а за сите овие години можат да се пофалат со настапи на голем број свадбени прослави, матурски вечери, настапи во најпознатите дискотеки од сите градови во Република Македонија
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот советник на американскиот претседател за национална безбедност, Мајкл Флин, заработил над 1,3 милиона долари од својата работа како лобист за политички групи и владини подизведувачи, како и од јавни изјави за руски компании и лобирање за турска фирма, пренесе ТАСС. Финансиската историја на Флин, која се води од 2014 година, вчера и стана достапна на јавноста, откако Белата куќа ја лиферуваше даночната декларација за неговите приходи. Таа беше објавена откако Флин побара имунитет од судско гонење во замена за соработка со комисиите на Конгресот, кои ги истражуваат врските од 2016 година меѓу Русија и предизборната кампања на претседателот Доналд Трамп. Флин декларирал приходи од над 827.000 долари, што ги добил за својата работа во консултантската компанија „Флин интел груп" (Flynn Intel Group), формирана од него и неговите партнери, во 2015 година. Оваа структура официјално беше прогласена за „странски агент" откако призна дека од нејзиното лобирање минатата година веројатно заработила турската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 200 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

„Донесовме одлука секој граѓанин да постапи според сопствено убедување“, истакна Мицкоски. Оваа препорака не само што ја збуни јавноста, туку очигледно создаде ...
сите 55 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена

Не ми се допаѓа што морам да кажам ПЈРМ, но се надевам дека наскоро ќе можам да кажам Северна Македонија, порача денеска еврокомесарот за проширување Јоханес ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: Слушнете ја темата „Влези во мојот живот“ на Фидбек бенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: