Тинк-тенк група блиска до Путин изготвила план за влијание врз изборите во САД

Вашингтон - Руска владина тинк-тенк група, контролирана од Владимир Путин изработила план за влијание врз претседателските избори во САД во 2016 година во корист на Доналд Трамп, како и за поткопување на довербата на избирачите во американскиот изборен систем, изјавија за Ројтерс американски актуелни и поранешни официјални претставници, јави БТА. Американските претставници се повикуваат на два ...

⇐ DailyУтрински ⇒