Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува мини-подготовките пред мечот со Лихтенштајн

Македонската фудбалската репрезентација денеска ги започнува мини-подготовките, пред дуелот против Лихтенштајн, кој ќе се игра на 24 март, во Вадуц кој е во рамките на квалификациите за пласман на СП 2018 година во Русија. Селекторот Игор Ангеловски, денеска во 15 часот на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ ќе го одработи првиот тренинг за предстојниот меч. Првиот човек од клупата ветува дека ...

⇐ DailyТВ Нова ⇒