Време

  во

  Возило марка БМВ вечерва удрило во метален столб под старата стоковна куќа „Мост“ во Скопје. Засега нема пријавено повредени, изјавија за МИА од МВР. Поради ...
  сите 20 | | | веќе видена

  По денешното сослушување на сведокот Ацо Ангеловски, поранешен телохранител на Оливер Спасовски, рочиштето продолжи со исказите на сведоците Александра ...
  сите 267 | | | веќе видена

  Кога помислуваме на легендарното "Нинтендо" денес, помислуваме на модерна компанија која секогаш се труди да донесе некои новини и иновативни работи во светот ...
  | | веќе видена

  Меѓунардоната фудбалска федерација (УЕФА) упати критики до Кристијано Роналдо и Лионел Меси дека го „дискредитираат фудбалот“ со тоа што не се појавуваат на ...
  сите 192 | | | веќе видена

  Мажите нема да ви кажат точно се кога станува збор за сексот. Тие само разговараат со вас за некои од нивните сексуални тајни, додека за други веројатно се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче денеска оствари посета на Богданци каде во амбулантата, која работи во состав на Здравствениот дом од Гевгелија, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  На 2 октомври во Кривичниот суд во Скопје со сослушување на сведоци продолжува судењето за настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 ...
  сите 267 | | | веќе видена

  Безживотните тела на британскиот милионер и неговата сопруга биле пронајдени закопани на длабочина од два метри на нивниот имот во Тајланд. Тие се воделе како ...
  сите 14 | | | веќе видена