Време

  во

  Портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Схинас денеска истакна дека амнестијата за корумпираните политичарибво Романија би бил „чекор назад“ за земјата. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Apple успеа да ги налути своите корисници откако објави писмо кое директорот Тим Кук им го испратил на инвеститорите. Помеѓу сѐ напишал дека новите iPhone ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Се чини дека во иднина, компјутерите и вештачката интелигенција целосно ќе ги заменат пилотите и самостојно ќе управуваат со патничките авиони. Голем број ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Досегашниот клуб на Емилијано Сала, Нант го откажа денешниот тренинг поради ситуацијата со исчезнувањето на авионот во кој вчера вечер кон Кардиф замина ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Очигледно на Заев многу нагло му дојде чист воздух на Алпите во Гармиш-Партенкирхен. Ако поседеше уште малце на чист воздух, можеби ќе ветеше и 2.000 километри ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Изложбата на фотографии „Париски перспективи“ на македонскиот уметник Роберт Јанкулоски, ќе биде отворена в четврток на 24 јануари, во 18 часот, во просториите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Постојат два типа на луѓе - оние кои стигнуваат на време и оние кои секогаш доцнат. Ако вие сте личност која секогаш доаѓа порано или точно до минута на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо се спогоди со судот во Мадрид околу обвиненијата за избегнување на данок, со што се согласи на парична казна од 18.8 ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Очигледно на Заев многу нагло му дојде чист воздух на Алпите во Гармиш-Партенкирхен. Ако поседеше уште малце на чист воздух, можеби ќе ветеше и 2.000 километри ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со почетокот на градежната сезона ќе почне забрзана изградба и рехабилитација на најголем дел од патната мрежа во Македонија во вкупна вредност од милијарда и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  До крајот на неделата се очекува седница да има Централниот одбор на СДСМ, на кој ќе се расправа за предлогот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Повеќе од 200 тони златни плочки исчезнале во "натегањето" меѓу монархистите и Црвената армија, а легендата за изгубеното богатство и натаму е актуелна. Голем ...
  | | веќе видена

  Со почетокот на градежната сезона ќе почне забрзана изградба и рехабилитација на најголем дел од патната мрежа во Македонија во вкупна вредност од милијарда и ...
  сите 13 | | | веќе видена