Три

  во

  Искоренување на детската сиромаштија е главната цел во социјалната реформа, кажа на денешната прес конференција министерката за труд и социјална политика Мила ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Во дербито на „Енфилд" Ливерпул во самиот финиш успеа да го совлада ПСЖ (3:2). Во текот на првото полувреме „Редси" водеа со погодоците на Стариџ и Милнер од ...
  сите 64 | | | веќе видена

  4 годишно дете е на детска хирургија каде ќе биде оперирано на левото рамо а неговата баба почина откако беше пренесена на клиника. 61 годишната жена им ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Дербито меѓу Ливерпул и ПСЖ ги оправдува очекувањата, домаќините водат со 2-1 по првото полувреме. Лига на Шампиони Ливерпул тргна офанзивно од првата минута, ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Додека се вртат озборувања дали телото на Ким Кардашијан е природно или не, и тоа со акценнт на незиниот задник, нејзините инстаграм приказни докажуваат дека ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонија нема да влезе во војна, Македонија нема да се распадне сигурно ако не успее овој политички процес заклучно со уставните промени, изјави вечерва ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Стартуваа возбудувањата во новата сезона од Лигата на шампионите, веќе се одиграа првите предвидени две средби, а за кратко ќе почнат и останатите шест со ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Вечерва во Лигата на шампионите со почеток од 21:00 часот беа одиграни шест натпревари. Дербито на вечерта се играше на „Енфилд“ помеѓу финалистот Ливерпул и ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Еден Азар имаше маестрална партија изминатиов викенд на дуелот против Кардиф, натпревар на кој брзоногиот белгиски фудбалер самостојно го откажа тимот со Велс ...
  сите 14 | | | веќе видена

  ИНТЕР-ТОТЕНХЕМ 2:1 Немаше многу возбудувања барем на почетокот од дуелот на „Џузепе Меаца" стадионот во Милано се до 15. минута. Една добра прилика за ...
  сите 65 | | | веќе видена