Предраг Самарџиски

  во

  По триумфот над Црвена Звезда, Мега Бемакс дојде до два нови бода во српскиот шампионат, откако на гостувањето кај Младост славеше со убедливи 125:67. За тимот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Перо Антиќ, Лестер Бо Мекејлеб и Ричард Хендрикс се повторно на списокот на Јорданчо Давитков селекторот на најдобрата машка кошаркарска репрезентација на Македонија. Ова се дел од 24-рица кошаркари кои се најдоа на поширокиот список на Давитков за претстојните претквалификациите за Европското Првенство во 2021 година. Покрај овие тројца, на списокот е и Џордан Теодор кој настапи во августовските квалификации, но неговиот настап овојпат е неизвесен поради судирот кои го има на релација ФИБА – Евролигата. Меѓу повиканите и овој пат се и талентираниот Ненад Димитриевиќ кој летоска, реши да се посвети на својата форма за настапите во Хувентуд, како и Предраг Самарџиски кој ги пропушти претходните квалификации. На комплетниот список на Давитков се: Перо Антиќ (Црвена Звезда), Војдан Стојановски (Бујукчекмече), Ѓорѓи Чековски (Работнички), Ненад Димитријевиќ (Хувентуд), Стојан Ѓуроски (Карпош Соколи), Марјан Јанески (Куманово), Димитар Караџовски (Куманово), Александар Костоски (Питешти), Бојан Крстевски ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков го објави поширокиот список на репрезентативци кои се повикани за претквалификациите за пласман на ЕП во 2021 година, и на него се наоѓаат и Перо Антиќ (Црвена звезда) и Лестер Бо Меккејлеб. Првиот тренинг ќе се одржи на 19 ноември во 17.00 часот во големата сала на СЦ „Јане Сандански“. Македонија ги почнува натпреварувањата против Словачка на гости на 23 ноември, а три дена подоцна дома играме со Швајцарија. МАКЕДОНСКА КОШАРКАРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА Перо Антиќ (Црвена Звезда) Војдан Стојановски (Бујукчекмече) Ѓорѓи Чековски (Работнички) Ненад Димитријевиќ (Хувентуд) Стојан Ѓуроски (Карпош Соколи) Марјан Јанески (Куманово) Димитар Караџовски (Куманово) Александар Костоски (Питешти) Бојан Крстевски (Работнички) Андреј Магдевски (Фени Индустри) Андреј Маслинко (МЗТ Скопје Аеродром) Адем Меќиќ (МЗТ Скопје Аеродром) Љубомир Младеновски (Илирија) Кирил Николовски (Карпош Соколи) Предраг Самарџиски (Мега Бемакс) Дарко Соколов (Карпош Соколи) ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Перо Антиќ, Лестер Бо Мекејлеб и Ричард Хендрикс се повторно на списокот на Јорданчо Давитков селекторот на најдобрата машка кошаркарска репрезентација на Македонија. Ова се дел од 24-рица кошаркари кои се најдоа на поширокиот список на Давитков за претстојните претквалификациите за Европското Првенство во 2021 година. Покрај овие тројца, на списокот е и Џордан Теодор кој настапи во августовските квалификации, но неговиот настап овојпат е неизвесен поради судирот кои го има на релација ФИБА – Евролигата. Меѓу повиканите и овој пат се и талентираниот Ненад Димитриевиќ кој летоска, реши да се посвети на својата форма за настапите во Хувентуд, како и Предраг Самарџиски кој ги пропушти претходните квалификации. На комплетниот список на Давитков се: Перо Антиќ (Црвена Звезда), Војдан Стојановски (Бујукчекмече), Ѓорѓи Чековски (Работнички), Ненад Димитријевиќ (Хувентуд), Стојан Ѓуроски (Карпош Соколи), Марјан Јанески (Куманово), Димитар Караџовски (Куманово), Александар Костоски (Питешти), Бојан Крстевски ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Ова се дел од 24. кошаркари кои се најдоа на поширокиот список на Давитков за претстојните претквалификациите за Европското Првенство во 2021 година. Покрај овие тројца, на списокот е и Џордан Теодор, кој настапи во августовските квалификации, но неговиот настап овојпат е неизвесен поради судирот кој го има на релација ФИБА – Евролигата. Меѓу повиканите и овој пат се и талентираниот Ненад Димитриевиќ, кој летоска реши да се посвети на својата форма за настапите во Хувентуд, како и Предраг Самарџиски, кој ги пропушти претходните квалификации. На комплетниот список на Давитков се: Перо Антиќ (Црвена Звезда), Војдан Стојановски (Бујукчекмече), Ѓорѓи Чековски (Работнички), Ненад Димитријевиќ (Хувентуд), Стојан Ѓуроски (Карпош Соколи), Марјан Јанески (Куманово), Димитар Караџовски (Куманово), Александар Костоски (Питешти), Бојан Крстевски (Работнички), Андреј Магдевски (Фени Индустри), Андреј Маслинко (МЗТ Скопје Аеродром), Адем Меќиќ (МЗТ Скопје Аеродром), Љубомир Младеновски (Илирија), Кирил Николовски (Карпош ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Перо Антиќ, Лестер Бо Мекејлеб и Ричард Хендрикс се повторно на списокот на Јорданчо Давитков селекторот на најдобрата машка кошаркарска репрезентација на Македонија. Ова се дел од 24-рица кошаркари кои се најдоа на поширокиот список на Давитков за претстојните претквалификациите за Европското Првенство во 2021 година. Покрај овие тројца, на списокот е и Џордан Теодор кој настапи во августовските квалификации, но неговиот настап овојпат е неизвесен поради судирот кои го има на релација ФИБА – Евролигата. Меѓу повиканите и овој пат се и талентираниот Ненад Димитриевиќ кој летоска, реши да се посвети на својата форма за настапите во Хувентуд, како и Предраг Самарџиски кој ги пропушти претходните квалификации. На комплетниот список на Давитков се: Перо Антиќ (Црвена Звезда), Војдан Стојановски (Бујукчекмече), Ѓорѓи Чековски (Работнички), Ненад Димитријевиќ (Хувентуд), Стојан Ѓуроски (Карпош Соколи), Марјан Јанески (Куманово), Димитар Караџовски (Куманово), Александар Костоски (Питешти), Бојан Крстевски ...
  сите 74 | | | веќе видена