Предраг Самарџиски

    во

    МЗТ Скопје Аеродром стигна до убедлива 67:85 (16:22, 19:16, 13:24, 19:23) победа на гостувањето кај Ловќен во 15. коло од АБА2-лигата за победнички старт на ...
    сите 8 | | | веќе видена

    MЗТ Скопје брзо направи „брејк" по првата загуба на домашне терeн во оваа сезона од АБА 2 лигата.Киксот против Приморска го поправија со победа на секогаш ...
    сите 15 | | | веќе видена