Оланд

  во

  Прв човек на LVMH и најбогат Французин на светот, 80-годишниот Бернар Арно, влезе во елитната престижна екипа на светски милијардери со богатство поголемо од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Арно им се придружи на врвот на Американците Џеф Безос и Бил Гејтс и се смести на трето место на листата на Блумберг со богатство од 100,4 милијарди долари. Со ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Најбогатиот Французин, генералниот директор на LVMH Бернар Арно (80) се приклучи на листата на најбогатите тројца во светот, чие богатство надминува над 100 ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Младиот битолски колекционер Филип Етмишовски за десет години успеа да собере безмалку 500 автограми од познати личности ширум светот. Во колекцијата има и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Претставниците на бројни земји со голем спектакл ја одбележаа 75-годишнината од инвазијата на Нормандија. Но, притоа се заборава кои поуки треба да ги ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Припадник на терористичка ќелија планирал да ја нападне претседателската палата во Париз, полицијата и поранешниот претседател Франсоа Оланд.Како што јави ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Како што пренесуваат француските медиуми, денеска бил спречен атентат врз поранешниот претседател на Франција, Франсоа Оланд. Припадник на терористичка ќелија ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Припадник на терористичка ќелија планирал да ја нападне претседателската палата во Париз, полицијата и поранешниот претседател Франсоа Оланд. Како што јави ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Припадник на терористичка ќелија, која беше демонтирана на 29 април , планирал да ја нападне претседателската палата во Париз, полицијата и поранешниот ...
  сите 9 | | | веќе видена