Гетафе

  во

  Од синоќа Хулен Лопетеги и официјално не е повеќе тренер на Реал Мадрид, кралскиот клуб му врачи отказ поради очајните резултати на стартот од оваа сезона. ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Енис Барди стави потпис на нов договор со шпанскиот прволигаш Левенте. Ова е награда за нашиот ас по одличните партии за клубот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Енис Барди со својот Леванте утре му гостува (13 часот) на Реал Мадрид во рамките на 9. коло во Примера. Токму Барди може да биде ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Прекрасниот погодок од слободен удар на Енис Барди викендов повторно ја врати дебатата кој е најдобриот мајстор за прекини во Примера – тој или Лионел Меси. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Прекрасниот погодок од слободен удар на Енис Барди викендов повторно ја врати дебатата кој е најдобриот мајстор за прекини во Примера – тој или Лионел Меси. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Гетафе и Леванте се сретнаа попладнево, а на оваа средба нашиот Енис Барди уште еднаш покажа за каков мајстор се работи – го матираше противничкиот голман со ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Во овие моменти се игра вториот дел од мечот во Примера меѓу Гетафе и Леванте, а предноста ја имаат гостите од Валенсија кои водат со 1-0 и тоа благодарение на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Севиља со убедливи 3-0 го победи Реал Мадрид во дербито на колото во Примера, кралскиот клуб не успеа да го искористи киксот на Барселона и да се искачи осамен ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Екипата на Атлетико Мадрид издвојува триумф од 2-0 на денешното гостување кај градскиот ривал Гетафе во рамките на 5. коло во Примера. Најзаслужен за втората ...
  сите 18 | | | веќе видена